O TBS Wrocław

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o. o. której właścicielem jest Gmina Wrocław, działa od 1998 roku i jest  liderem  w  budowie mieszkań przeznaczonych na wynajem.

Według stanu w dniu 31.08.2017 roku  Spółka posiada w swoich zasobach mieszkaniowych 95 budynków z 3.704 lokalami mieszkalnymi na wynajem, o powierzchni użytkowej ponad 172,5 tys. m2 oraz  29 lokali usługowych na wynajem, o powierzchni blisko 2 tys. m2.

Ponadto TBS Wrocław zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami należącymi do Wspólnot Mieszkaniowych i do osób prywatnych. Według stanu w dniu  30.06.2017 roku  Spółka, na zlecenie  Wspólnot Mieszkaniowych i innych właścicieli, zarządza częściami wspólnymi 205 budynków z 2.501 mieszkaniami, o powierzchni  ok. 127 tys.m2 oraz  85 lokalami użytkowymi, o powierzchni użytkowej ok. 5,0 tys. m2.

TBS Wrocław finansuje swoje inwestycje głównie z preferencyjnych kredytów udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach nowego programu rządowego budownictwa mieszkaniowego.

TBS Wrocław buduje lokale mieszkalne „pod klucz”, to znaczy, że nasze mieszkania są gotowe do natychmiastowego zasiedlenia.   Kuchnie są wyposażone w zlewy z szafkami pod zlewozmywak, kuchenki, a łazienki w wannę z umywalką  i wc. W pokojach położone są wykładziny dywanowe,  a  w kuchni, łazience i przedpokoju - wykładziny PCV lub panele podłogowe.

Nasze inwestycje realizowane są w sposób kompleksowy i obejmują budowę dróg dojazdowych, miejsc parkingowych i placów zabaw dla dzieci. W każdym z budynków znajdują się jedno-, dwu- lub trzypokojowe mieszkania od 35 m2 do 60 m2.

W  III kwartale 2017 roku  oddalismy do dyspozycji najemców piętnaście kolejnych budynków wielorodzinnych z  344 mieszkaniami.

Przy ul. Pakistańskiej na Brochowie już w  w IV kwartale br.  oddamy do użytku kolejne 2 budynki wielorodzinne z 159 mieszkaniami na wynajem  4 lokalami usługowymi.

Na wynajem oczekują  ostatnie mieszkania powstające w Lesnicy  Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

Wkrótce rozpoczynamy  budowę budynku wielofunkcyjnego na osiedlu Żerniki, w części przeznaczonego  do zamieszkania wielorodzinnego z przedszkolem w parterze, a w części na cele zamieszkania zbiorowego z mieszkaniami dla osób starszych.

Na etapie przygotowania do realizacji jest  zabudowa mieszkaniowa przy ul. Afgańskiej na Brochowie.

Wspólnie z Gminą Wrocław  realizujemy „Program Absolwent”, w ramach którego, przy finansowym wsparciu Gminy, mieszkania na wynajem otrzymują młodzi pracownicy naukowi wrocławskich wyższych uczelni.

Dane oficjalne Spółki znajdziecie Państwo na stronie BIP TBS Wrocław Sp. z o.o.

© 2010 rysie.com