O TBS Wrocław

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Wrocław Sp. z o. o. której właścicielem jest Gmina Wrocław, działa od 1998 roku i jest  liderem  w  budowie mieszkań przeznaczonych na wynajem.

Według stanu w dniu 01.11.2017 roku  Spółka posiada w swoich zasobach mieszkaniowych 97 budynków z 3.863 lokalami mieszkalnymi na wynajem, o powierzchni użytkowej ponad 180,5 tys. m2 oraz  33 lokale usługowe na wynajem, o powierzchni blisko 2,2 tys. m2 i 136 stanowisk postojowych w garażach podziemnych.

Ponadto TBS Wrocław zajmuje się zarządzaniem nieruchomościami należącymi do Wspólnot Mieszkaniowych i do osób prywatnych. Według stanu w dniu  01.11.2017 roku  Spółka, na zlecenie  Wspólnot Mieszkaniowych i innych właścicieli, zarządza częściami wspólnymi 204 budynków z 2.479 mieszkaniami, o powierzchni  ok. 126 tys.m2 oraz  85 lokalami użytkowymi, o powierzchni użytkowej ok. 5,0 tys. m2.

TBS Wrocław finansuje swoje inwestycje głównie z preferencyjnych kredytów udzielanych przez Bank Gospodarstwa Krajowego w ramach nowego programu rządowego budownictwa mieszkaniowego.

TBS Wrocław buduje lokale mieszkalne „pod klucz”, to znaczy, że nasze mieszkania są gotowe do natychmiastowego zasiedlenia.   Kuchnie są wyposażone w zlewy z szafkami pod zlewozmywak, kuchenki, a łazienki w wannę z umywalką  i wc. W pokojach położone są wykładziny dywanowe,  a  w kuchni, łazience i przedpokoju - wykładziny PCV lub panele podłogowe.

Nasze inwestycje realizowane są w sposób kompleksowy i obejmują budowę dróg dojazdowych, miejsc parkingowych i placów zabaw dla dzieci. W każdym z budynków znajdują się jedno-, dwu- lub trzypokojowe mieszkania od 35 m2 do 60 m2.

W ostatnich miesiącach oddaliśmy do użytku 17 kolejnych budynków mieszkalnych.

W ramach zadań Leśnica VI, VII, VIII, w  III kwartale 2017 roku  w piętnastu budynkach wielorodzinnych, przekazaliśmy do dyspozycji najemców  344 mieszkania.

W październiku 2017 roku  oddaliśmy do użytku 2 nowe budynki mieszkalne z 159 mieszkaniami  na Brochowie przy ul;. Pakistańskiej nr 5-11, ul. Wietnamskiej nr 3, ul. Mościckiego nr 42A, 42B,42C i przy ul. Birmańskiej nr 1.

W sierpniu 2017 roku rozpoczeliśmy  budowę budynku wielofunkcyjnego na osiedlu Żerniki, w części przeznaczonego  do zamieszkania wielorodzinnego z przedszkolem w parterze, a w części na cele zamieszkania zbiorowego z mieszkaniami dla osób starszych.

Na etapie przygotowania do realizacji jest  zabudowa mieszkaniowa przy ul. Afgańskiej na Brochowie.

Wspólnie z Gminą Wrocław  realizujemy „Program Absolwent”, w ramach którego, przy finansowym wsparciu Gminy, mieszkania na wynajem otrzymują młodzi pracownicy naukowi wrocławskich wyższych uczelni.

Dane oficjalne Spółki znajdziecie Państwo na stronie BIP TBS Wrocław Sp. z o.o.

© 2010 rysie.com