Informujemy, że w związku z rosnącymi cenami m.in. gazu należy się spodziewać wzrostu kosztów ogrzewania budynków oraz mieszkań TBS Wrocław Sp. z o.o.
W ostatnim czasie rosnące ceny gazu są jednym z ważniejszych tematów omawianych w debacie publicznej w Polsce. Wynika to z zawirowań cenowych na globalnych rynkach, co dotyka bezpośrednio również firmy i odbiorców prywatnych w Polsce. W 2021 r., krajowy Urząd Regulacji Energetyki (URE) już trzykrotnie (5,6% w maju, 12,4% w lipcu i 7,4% we wrześniu) wyraził zgodę na podwyżki cen gazu. Z dostępnych szacunków wynika, że ta ostatnia wymieniona podwyżka przełoży się na wzrost cen u odbiorców końcowych, czyli w rachunkach domowych, które w zakresie kosztów ogrzewania wody i CO będą odpowiednio wyższe.
Podkreślamy, że ta podwyżka znajdzie odbicie we wzroście stawek opłat m.in. za gaz, wodę i ciepło sieciowe w TBS Wrocław. Zaznaczamy przy tym, że Spółka nie ma wpływu na wysokość cen gazu, a naszym obowiązkiem jest zapewnić Państwu ogrzewanie w mieszkaniach. Z przyczyn czysto rynkowych jesteśmy więc zobowiązani do podniesienia kosztów ogrzewania i wody, co przełoży się na wysokość comiesięcznych rachunków.
Z dostępnych obecnie informacji wynika, że w 2022 r. można się spodziewać kolejnych podwyżek cen tego paliwa. Nie wykluczamy więc, że w przyszłym roku koszt ogrzewania i ciepłej wody w mieszkaniach TBS Wrocław Sp. z o.o. ponownie się zwiększy. Obecnie koncerny energetyczne przygotowują swoje taryfy, które następnie przeanalizuje Urząd Regulacji Energetyki i określi wzrost kosztów ogrzewania dla odbiorców prywatnych. Decyzja URE musi uwzględniać sytuację panującą na globalnym i krajowym rynku gazu.
Prosimy o wzięcie pod uwagę tych informacji w planowaniu Państwa domowych budżetów. Sytuacja, którą opisujemy, jest od nas niezależna i dotyka również TBS Wrocław Sp. z o.o., bo wpływa na wzrost kosztów usług, które dla Państwa świadczymy i z których korzystamy w ramach zarządzania naszymi zasobami mieszkaniowymi.
Tym z Państwa, którzy zechcą poszukać dodatkowych informacji na temat już wprowadzonych i potencjalnych podwyżek m.in. kosztów ogrzewania, polecamy wywiad z Panem Rafałem Gawinem, prezesem Urzędu Regulacji Energetyki —> KLIKNIJ.
Zdjęcie ilustracyjne: pixabay.com.