Aktualności

Przedstawiamy plan oszczędności TBS Wrocław w zakresie ogrzewania

Przedstawiamy plan oszczędności TBS Wrocław w zakresie ogrzewania 11.10.2022

Szanowni Państwo, poniżej przedstawiamy szczegóły działań oszczędnościowych, które dotyczą temperatury ogrzewania części wspólnych (kierując się głównie Państwa sugestiami) oraz ogrzewania mieszkań TBS Wrocław.

Każde z wymienionych działań zostaną wdrożone w całości (a część już została wdrożona) najpóźniej do końca października br., dlatego prosimy o uważne zapoznanie się z planami:

  • obniżyliśmy temperaturę ogrzewania w częściach wspólnych budynków, zmniejszając liczbę czynnych grzejników i redukując temperaturę grzania poprzez regulację na zaworach pozostałych grzejników,
  • zmienimy krzywą grzewczą na węzłach cieplnych i w kotłowniach; piec będzie automatycznie włączał ogrzewanie, jeśli zanotuje spadek temperatury poniżej 16 st. C.
  • w budynku na osiedlu Nowe Żerniki obniżymy temperaturę nawiewu w instalacji wentylacji,
  • ustawimy temperaturę ciepłej wody w mieszkaniach na dolnej granicy, która wynosi 55 st. C

Zapewniamy jednak, że powyższe zmiany nie wpłyną na Państwa komfort mieszkania. Temperaturę w pomieszczeniach wewnętrznych mogą Państwo swobodnie regulować za pomocą termostatów na grzejnikach. Chcemy również uspokoić, że woda po podgrzaniu nadal będzie odpowiednio ciepła. Spadek o 2-3 stopnie Celsjusza będzie praktycznie nieodczuwalny, natomiast zmiana na pewno wpłynie na zmniejszenie poziomu zużycia gazu. 

Jaki jest cel działań, które Państwu przedstawiamy? 

W ten sposób chcemy zmniejszyć poziom zużycia energii cieplnej. To zaś w oczywisty sposób sprawi, że zmniejszą się opłaty za centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową, które ponoszą mieszkańcy. Zapewniamy, że zapowiadane przez nas zmiany nie wpłyną negatywnie na Państwa budżety domowe. 

Szerszy kontekst tych oszczędności, które wdrażamy, na pewno Państwo znają, ale warto przypomnieć. W ostatnich miesiącach ceny gazu (a to paliwo do ogrzewania mieszkań i budynków) notują historyczne rekordy. Co gorsza, sytuacja na tym rynku jest chaotyczna i nikt nie wie obecnie, kiedy się ustabilizuje. Nikt nie da dziś gwarancji, że w ciągu najbliższych tygodni w Polsce gaz nie stanie się dobrem deficytowym. Musimy więc zmniejszyć zużycie gazu do ogrzewania, w ten sposób zmniejszając koszty związane z dostawą tego paliwa. Taka jest obecnie rzeczywistość Wrocławia, Polski i Europy - nie możemy być obojętni na to, co się dzieje i musimy poszukać oszczędności.

Jesteśmy przekonani, że dzięki naszym wspólnym działaniom również Państwa koszty związane z ogrzewaniem będą niższe. Liczmy też na to, że od nowego roku stawki za 1 kWh gazu, które będziemy płacić, nie poszybują w górę, ale w tej sprawie wiele zależy od decyzji rządu.



Zmiana rozmiaru czcionki

Zmiana kontrastu